Irena011.jpg

 všímavost

vaše průvodkyně

na cestě za vůní vaší duše

Jmenuji se Irena Kozelská a parfémy, parfumérstvím a smyslovým vnímáním se zabývám více než dvacet let. Od roku 2019 jsou vůně nejen mou vášní, ale i milovanou profesí.

Jaké vzdělání mě kvalifikuje pro práci průvodkyně vůněmi? Žádné zatím neexistuje. Odborníci na čichovou kulturu pocházejí z řad historiků, kunzhistoriků, kulturních antropologů, filologů a lingvistů. Stejně jako já.

Původní profesí jsem překladatelka a tlumočnice a platí, že co miluji, je krása a jazyk, krása jazyka a jazyk krásy. Našla jsem způsob, jak vůně zpřítomnit, a tak si je vychutnat až do posledního dechu: a tím je synestezie. Souběh harmonických smyslových vjemů.

Mými nástroji jsou všímavost a schopnost věci pojmenovat. Mými klienty lidé a parfémy. Vy a vůně. Pomůžu vám najít jeden druhého. Přeložit vaši duši do vůně.

synestesis_s6_f2.jpg

smysl

synestesis_s6_f1.jpg

o mé filosofii

Věřím, že parfém je formou umění a má vlastní charakter stejně jako člověk.

 

Věřím, že síla osobnosti spočívá v autenticitě, a souzní-li charakter člověka s charakterem parfému, vzniká něco magického.

 

Věřím, že dobré věci potřebují zrání a dát smyslům prostor a čas má smysl.

 

Věřím, že člověk člověku nejlépe rozumí a empatie vytváří to nejpravdivější spojení.

Věřím, že to, co uvádí do pohybu skutečné změny, jsou emoce.

o synestesis

Projekt Synestesis se zrodil z velké lásky ke kráse a z velké touhy dělat život krásnějším i vám: dotknout se vašich emocí prostřednictvím vůní.

 

Dlouho jsem hledala ten správný "modus operandi". Parfémy jsou totiž mnohdy vnímané jako zbytná povrchnost, a ukázat je jako umění, lék, jako cestu k sobě se zdálo téměř bláznivé.

 

Dnes je tu ale díky Synestesis něco, co v krajině vůní myslím dosud velmi chybělo: most mezi krásou, kterou vytvářejí parfuméři, a člověkem, který k této kráse hledá cestu. Projekt Synestesis doprovází prostřednictvím individuálních konzultací, skupinových workshopů a psaní o parfémech jednoho k druhému: člověka k parfému, parfém k člověku.

synestesis_s5_f3.jpg
synestesis_s5_f6.jpg
synestesis_s5_f2.jpg

metamorfóza