Irena011.jpg

 všímavost

vaše průvodkyně

na cestě za vůní vaší duše

Jmenuji se Irena Kozelská a parfémy, parfumérstvím a smyslovým vnímáním se zabývám více než dvacet let.

Nejspíš by se slušelo uvést na tomto místě, jaké vzdělání mě kvalifikuje pro práci průvodkyně vůněmi. Žádné ale zatím neexistuje. Původní profesí jsem překladatelka a tlumočnice a platí, že co miluji, je krása a jazyk, krása jazyka a jazyk krásy.

Mým nástrojem je všímavost a schopnost věci pojmenovat, a mými klienty lidé a parfémy. Vy a vůně. Pomáhám vám "uvidět" jeden druhého, porozumět si, splynout.

Toužíte-li vonět autenticky, přeložím vaši duši do vůně.

o synestesis

Projekt Synestesis se zrodil z velké lásky ke kráse a z velké touhy dělat život krásnějším i vám: dotknout se vašich emocí prostřednictvím vůní.

 

Trvalo mi dlouho, než jsem sebrala odvahu vydat tímto směrem. Parfémy jsou totiž mnohdy vnímané jako zbytná povrchnost, a ukázat je jako umění, lék, jako cestu k sobě mi připadalo jako hora, kterou nikdy nezdolám.

 

Dnes je tu ale díky Synestesis něco, co v krajině vůní myslím dosud velmi chybělo: most mezi krásou, kterou vytvářejí parfuméři, a člověkem, který k této kráse hledá cestu. Projekt Synestesis doprovází prostřednictvím individuálních konzultací, skupinových workshopů a psaní o parfémech jednoho k druhému: člověka k parfému, parfém k člověku.

synestesis_s5_f3.jpg
synestesis_s5_f6.jpg
synestesis_s5_f2.jpg

metamorfóza

synestesis_s6_f2.jpg
synestesis_s6_f1.jpg

smysl

o mé filosofii

Věřím, že parfém je formou umění a má vlastní charakter stejně jako člověk.

 

Věřím, že síla osobnosti spočívá v autenticitě, a souzní-li charakter člověka s charakterem parfému, vzniká něco magického.

 

Věřím, že dobré věci potřebují zrání a dát smyslům prostor a čas má smysl.

 

Věřím, že člověk člověku nejlépe rozumí a empatie vytváří to nejpravdivější spojení.

Věřím, že to, co uvádí do pohybu skutečné změny, jsou emoce.