váš průvodce na cestě

za vaší vůní

Jmenuji se Irena a parfémy, parfumérstvím a smyslovým vnímáním se zabývám téměř dvacet let.

Jsem absolventkou prvního on-line kurzu Parfumérského institutu ve Versailles (ISIPCA) a více než desetiletí se pohybuji v prostředí mezinárodních zájmových komunit zabývajících se parfémy (Sociétés des Amis de l’Osmothèque, Au parfum, Fragrantica).

 

Pod vlivem předchozího působení v oblasti lingvistiky a náboru vedoucích pracovníků parfém vnímám jako specifický vyjadřovací prostředek v obecném systému dorozumívání a nástroj osobního rozvoje. Přibližuji lidem vůně pomocí teorie překladu a psychologie osobnosti.

o synestesis

Synestesis je konzultantský projekt, jenž vytváří chybějící článek mezi světem parfémů a světem osobnosti. V užším smyslu slova si klade za cíl pochopit očekávání člověka a pomoci mu najít parfém, jenž bude autentickým prostředkem jeho estetického sebevyjádření. V širším smyslu Synestesis usiluje o zvýšení povědomí o parfumérství, smyslovém vnímání a kognici vůbec. Věřím, že budoucnost parfumérství - maximální využití jeho kreativního potenciálu a inovace - je ve spojení s jednotlivcem, a nikoli masou. Synestesis tak v konečném důsledku propojuje parfumérský průmysl s potřebou jednotlivce, aby toto umění našlo cestu ke svému příjemci, a předalo mu celé své bohatství.

o mé filosofii

Věřím, že parfém je formou umění a má vlastní charakter stejně jako člověk.

 

Věřím, že síla osobnosti spočívá v autenticitě, a souzní-li charakter člověka s charakterem parfému, vzniká něco magického.

 

Věřím, že dobré věci potřebují zrání a dát smyslům prostor a čas má smysl.

 

Věřím, že člověk člověku nejlépe rozumí a empatie vytváří to nejpravdivější spojení.

Věřím, že to, co uvádí do pohybu skutečné změny, jsou emoce.

newsletter

©2019 irena kozelská