top of page
Irena011.jpg

 všímavost

vaše průvodkyně

na cestě za vůní vaší duše

Jmenuji se Irena Kozelská a parfémy, parfumérstvím a smyslovým vnímáním se zabývám více než dvacet let. Od roku 2019 jsou vůně nejen mou vášní, ale i milovanou profesí.

Jaké vzdělání mě kvalifikuje pro práci průvodkyně světem vůní? Odborníci na čichovou kulturu pocházejí z řad historiků, kunzhistoriků, kulturních antropologů, filologů a lingvistů. Stejně jako já.

Našla jsem způsob, jak vůně zpřítomnit: prostřednictvím synestezie, souběhu harmonických smyslových vjemů. Jakmile začneme parfém vnímat jako obraz, jako krajinu obsahující všechny smyslové vjemy, neuchopitelné se stává uchopitelným: vůně povstane s nebývalou silou.

Od krajiny už je pak jen krok k duši. K vaší duši. Není snad duše vnitřní krajinou?

  • Black LinkedIn Icon
  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon

o synestesis

Projekt Synestesis se zrodil z lásky ke kráse a z touhy dělat život krásnějším i vám: dotknout se vašich emocí prostřednictvím vůní.

 

Dlouho jsem hledala ten správný "modus operandi". Parfémy jsou totiž mnohdy vnímané jako zbytná povrchnost, a ukázat je jako umění, lék, jako cestu k sobě se zdálo téměř bláznivé.

 

Dnes je tu ale díky Synestesis něco, co ve světě vůní myslím dosud velmi chybělo: most mezi krásou, kterou vytvářejí parfuméři, a člověkem, který k této kráse hledá cestu.

 

Projekt Synestesis doprovází prostřednictvím osobních konzultací, skupinových workshopů a psaní o parfémech a stylu jednoho k druhému: člověka k parfému, parfém k člověku.

synestesis_s5_f3.jpg
synestesis_s5_f6.jpg
synestesis_s5_f2.jpg

metamorfóza

synestesis_s6_f2.jpg

smysl

synestesis_s6_f1.jpg

o mé filosofii

Věřím, že parfém je formou umění a má vlastní charakter stejně jako člověk.

 

Věřím, že síla osobnosti spočívá v autenticitě, a souzní-li charakter člověka s charakterem parfému, vzniká něco magického.

 

Věřím, že dobré věci potřebují zrání a dát smyslům prostor a čas má smysl.

 

Věřím, že člověk člověku nejlépe rozumí a empatie vytváří to nejpravdivější spojení.

Věřím, že to, co uvádí do pohybu skutečné změny, jsou emoce.

bottom of page