všímavost

váš průvodce na cestě

za vaší vůní

Jmenuji se Irena a parfémy, parfumérstvím a smyslovým vnímáním se zabývám téměř dvacet let.

Nejspíš by se slušelo uvést na tomto místě, jaké vzdělání mě kvalifikuje pro práci průvodkyně vůněmi. Žádné ale zatím neexistuje. Původní profesí jsem překladatelka a tlumočnice a platí, že co miluji, je jazyk a krása, krása jazyka a jazyk krásy.

Mým nástrojem je jazyk, schopnost věci pojmenovat, a mými klienty lidé a parfémy. Vy a vůně. Pomáhám vám uvidět jeden druhého, porozumět si, splynout.

Řeknete-li mi, kdo jste, přeložím vaši duši do vůně.

o synestesis

Projekt Synestesis se zrodil z velké lásky ke kráse a z velké touhy dělat život krásnějším i vám: dotknout se vašich emocí prostřednictvím vůní.

 

Trvalo mi velmi dlouho, než jsem sebrala odvahu jít tímto směrem. Parfémy jsou totiž mnohdy vnímané jako zbytná povrchnost, a ukázat je jako umění, meditaci, jako cestu k sobě mi připadalo jako hora, kterou nikdy nezdolám.

 

Dnes je tu ale něco, co v krajině vůní myslím dosud velmi chybělo: most mezi krásou, kterou vytvářejí parfuméři, a člověkem, který k této kráse hledá cestu. Projekt Synestesis doprovází prostřednictvím individuálních a skupinových workshopů a psaní o parfémech jednoho k druhému: člověka k parfému, parfém k člověku.

metamorfóza

smysl

o mé filosofii

Věřím, že parfém je formou umění a má vlastní charakter stejně jako člověk.

 

Věřím, že síla osobnosti spočívá v autenticitě, a souzní-li charakter člověka s charakterem parfému, vzniká něco magického.

 

Věřím, že dobré věci potřebují zrání a dát smyslům prostor a čas má smysl.

 

Věřím, že člověk člověku nejlépe rozumí a empatie vytváří to nejpravdivější spojení.

Věřím, že to, co uvádí do pohybu skutečné změny, jsou emoce.

newsletter

©2019-2021 irena kozelská